Dáváme ženám prostor, příležitosti a práci. Již 5 let!
Dovolená bez kvalitního cestovního pojištění je opravdu velké riziko. Poradíme vám, jak se pojistit a nechat obavy doma
vložila 20.6.2018

Dovolená bez kvalitního cestovního pojištění je opravdu velké riziko. Poradíme vám, jak se pojistit a nechat obavy doma

Důkladně zavřít okna, zkontrolovat pračku, zalít kytky a co že jsme to ještě měli udělat? Jistě tuhle chaotickou situaci znáte. Ještě v autě přemítáme, jestli jsme skutečně žehličku vytáhli ze zásuvky a dobře zavřeli dvířka u ledničky. Pas máme, platební kartu taky, tak co nám to ještě chybí? Nezapomněli jste se pojistit?

Nespoléhejte na to, že cestujete „jen“ po Evropě a že se vám nikdy nic nestalo. Těch pár korun za každý pojištěný den se v celkové sumě za dovolenou ztratí a může vám ušetřit velké peníze a komplikace. Dovolená bez kvalitního cestovního pojištění je z mého pohledu opravdu velké riziko, navíc naprosto zbytečné – položka je směšná v porovnání s tím, kolik mě taková dovolená může stát v případě pojistné události. Samozřejmě je dobré myslet i na pojištění storna zájezdu – zejména pak, pokud si zájezd kupuji s časovým předstihem – ne vždy se věci dějí tak, jak si je naplánujeme, radí Lenka Kropáčková, regionální ředitelka společnosti Finhaus.

Co všechno pojistit?

Než se vypravíte do pojišťovny, je dobré si ujasnit: Kam jedu, jak jedu a co tam budu dělat. Podle záměru vaší cesty budete vystaveni možným rizikům, které je potřeba v pojištění zohlednit. „Rozhodně je potřeba dát pozor na rozsah pojištění, limity, spoluúčast a územní platnost jakéhokoli pojištění. To je ale odpovědnost každého poradce a je jeho úkolem detailně zjistit potřeby konkrétního klienta pro správné nastavení rozsahu pojištění. Každý dobrý poradce umí klienta správně informovat a zjistit jeho konkrétní představu – podle toho teprve nastavuje klientovu ochranu,“ podotýká Lenka Kropáčková.

1. Cestovní pojištění

Zahrnuje nejen pojištění léčebných výloh, ale i odpovědnost za škodu či pojištění ztráty zavazadel. Uchrání vás v případě zdravotních potíží, úrazu, odcizení věcí, zahrnuje asistenční službu apod. Rozhodně na něm nešetřete. Je potřeba zohlednit, zda plánujete pouze odpočinek u moře nebo se chystáte na adrenalinové sporty. Nechat doma svého čtyřnohého miláčka a sám se povalovat na pláži? Pokud do auta „přibalíte“ i psa, nezapomeňte ho pojistit, ať už na veterinární výlohy či za způsobenou škodu třeba v hotelu.

2. Povinné ručení a havarijní pojištění

Pokud vyrážíte vlastním autem, sice bude cesta pohodlnější a ve vaší režii, ale musíte myslet i na svého miláčka na čtyřech kolech. Povinné ručení je samozřejmost, ale ujistěte se, že vaše povinné ručení platí i v zemi, do které se chystáte, či ve státech, kterými budete pouze projíždět. Je dobré do něj zahrnout i případné výdaje za asistenční službu.

Určitě stojí za to mít i jakousi časovou rezervu. To znamená počítat s tím, že třeba při cestě zpět ze zahraničí zůstanete někde v koloně a nestihnete se do ČR vrátit do půlnoci dne, kdy vám končí pojištění. Jak už to u zákonů schválnosti bývá, celý týden nic a jakmile pojištění skončí, stane se nehoda. „Rozhodně je dobré před cestou počítat s časovou rezervou a tedy, že se i cesta o den dva prodlouží. Pakliže ještě na dovolené zjistím, že bude předpokládaný návrat posunut, rozhodně doporučuji spojit se se svým poradcem, který už klientovi pomůže konkrétní situaci vyřešit,“ radí odbornice.

Lenka Kropáčková ještě dává jednu radu na konec: „Při výběru pojišťovny pak především koukat na tradici a na práci konkrétního poradce. A pak nezapomenout číst, nechat si věci vysvětlit, nepodepisovat ve spěchu, na ulici atp.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (2)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
21.6.2018
Dávám vždy to nejobsáhlejší pojištění
21.6.2018
cestovní pojištění je hrozně důležité
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (2)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
21.6.2018
Dávám vždy to nejobsáhlejší pojištění
21.6.2018
cestovní pojištění je hrozně důležité