Dáváme ženám prostor, příležitosti a práci. Již 5 let!
Letní kousky oblečení, které mají Francouzky ve skříni. Určitě je máte taky!
vložila 20.6.2018

Letní kousky oblečení, které mají Francouzky ve skříni. Určitě je máte taky!

Obdivujeme jejich schopnost oblékat se tak, že vypadají vždy krásně. Kombinují s lehkostí a přirozeností. Mají to zkrátka v genech. Ale nevadí, my se jimi budeme inspirovat a přeneseme si francouzský šarm i do našeho stylu. Léto máme před sebou a co nechybí Francouzkám v letním šatníku?

Jaké plavky, šaty, doplňky si pro letošek oblíbily? Opět velmi chytře, že tyto kousky využijí ne jednu sezónu. Při svém výběru dodržují pár pravidel. Je to jednoduché. Udržují neutrální paletu barev – námořnická modrá, bílá, červená, rezavá a hnědá jako opálená, zkrátka zemité odstíny. Neonové a výrazné barvy u nich nenajdete. Co se týče vzorů, mají v oblibě polka tečky, gingham či jemné květy, nosí vrstvené jemné náhrdelníky a slaměné kabelky. A jsou stále ovlivněné stylem britské herečkya zpěvačky, Jane Birkin, jejíž styl byl jednoduchý a nadčasový mísící francouzskou eleganci a britskou hravost.

A jaké kousky tedy Francouzkám nechybí v letním šatníku? Stoprocentně těchto osm.

Kočičí sluneční brýle

Sluneční brýle kočičího tvaru vám zajistí na každé pláži, ale i při běžném nošení ten pravý francouzský styl. Mají vintage charakter a když je zkombinujete s výraznou nadčasovou blůzkou, třeba puntíky, budete top. Volte brýle bílé, černé, hnědé. Nebo zkombinujte s jednoduchým outfitem jako džíny s vysokým pasem a jednoduchým bílým tričkem.

Dlouhé letní šaty

Sahněte po dlouhých s výraznějším vzorem a už nepotřebujete žádné doplňky. Jen červené rty a malou kabelku ve tvaru pytle. Tyto šaty jsou nadčasové, zkombinujte se sandály nebo bílými teniskami. Vzory volte puntíky, jemné květy, gingham kostky. Na večerní procházky si přehoďte přes ramena džínovou bundu nebo křiváka.

Slaměná taška

Slaměnou tašku či proutěný košík v létě berou Francouzky jak k vodě a na pláž, tak i do města. Skvěle se hodí k džínám a zajímavé halence. Zdá se vám, že se hodí spíše na piknik? V létě se může nosit všude. Hlavně oceníte, že se v nich nebudete dlouze přehrabovat, abyste našla cokoliv.

Džíny s rovnými nohavicemi

Kombinují se se zajímavou halenkou, ale ví, že parádu udělají i s černým nebo bílým tričkem a docílí perfektního minimalistického vzhledu. Chtějí-li být trendy, zvolí  rovné džíny, ale s vysokým pasem, plus tričko s nápisem a je to.

Plavky ve vintage stylu

S kruhy jako Jane Birkin, jednoduché střihy a klasické barvy. Jednoduché plavky jsou totiž lichotivější pro postavu a působí sofistikovaně a Francouzky to ví. Jednobarevné plavky se dají i dobře kombinovat. Pořiďte si jedny černé a druhé barevnější a vyměňujte si spodek nebo vršek.

Mini sukně

Francouzka sáhne po té s vyšším pasem, aby se zváraznila její postava a kombinuje se zajímavou blůzou. U sukně se nebojte barev, třeba červené. Když ji dáte do páru s jednoduchým trikem či halenkou a sandály, bude to perfektní a bude působit přirozeně. Volte džínovou v různých barvách, krásná je bílá, hnědá, tmavě modrá.

Zlatý náhrdelník

Francouzky ho nosí jako spodní prádlo, každý den, je pro ně základem a sundavají jen výjimečně. Krásně doplní květinovou halenku a džíny. Mají-li jich víc, nosí je dohromady, ale vrstveně. Je i skvělé, že se dá nosit s výraznými náušnicemi.

Espadrilky

Boty pro léto stvořené a navržené. Hodí se k šatům i džínám. K sukni volte ty na klínku. Volte neutrální barvy, určitě bílou a v různých variacích. Bez paty, na klínu, ploché...

Foto: archiv firem; Pinterest.com/ street style; archiv Petra Kubalová; Istock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (6)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
21.6.2018
kočky!!!
21.6.2018
krása
21.6.2018
Nevedu nic z toho, asi jsem tabu
21.6.2018
Prima
Místo, kde můžeš psát a diskutovat (6)
Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
21.6.2018
kočky!!!
21.6.2018
krása
21.6.2018
Nevedu nic z toho, asi jsem tabu
21.6.2018
Prima