Opět vás zklamal? Sexuoložka vidí naši opakovanou chybu ve vztazích neustále: Po rozchodu jsme přesvědčeny, že takového chlapa už nechceme a potom?

Newspaper

I tak si najdeme podobného! Bylo by fajn, uvědomit si po rozpadu vztahu všechny chyby a stejné už nikdy nezopakovat. Ale my jsme v lásce nepoučitelné. Přestože se umíme poučit a změnit chování, ale svou osobnost nezměníme.

Proč dělají ženy ve vztazích stejné chyby?
Pokud už cítíte, že ve vašem vztahu pomalu vyhasí jiskra, začínají vám na partnerovi vadit věci, které jste do teď přehlíželi a cítíte se špatně, je na čase popřemýšlet, jestli nebude lepší, aby se vaše cesty rozdělily.

Nejdůležitější ale je – přiznat si to. Přijměte fakt, že se vytratilo prvotní zamilování a partnera začínáte poznávat v reálném světle a bez růžových brýlí. No a když je tam víc negativních věcí než pozitivních, tak nemáte nad čím váhat.

„Když jsme velmi zamilovaní, hlavně v začátcích a chceme si partnera udržet, umíme své chování korigovat a přetvařovat se. Muži se umí chovat tak, aby se to ženám líbilo a naopak. No a pak přicházejí zklamání. Ženy si častěji stěžují, že než jim chlap dvořil, byl milý, příjemný, pozorný, poslouchal je a teď když je má, tak to nedělá, no a začne jim to vadit,“ řekla na úvod psychiatrička a sexuoložka Danica Caisová.

Rozchod nikdy, ale opravdu nikdy není příjemný ai když si myslíte, že to zvládnete, tak to nezvládnete. \“Lidé se rozcházejí 15, 20, 30 ale i 60-leté a důvody pro rozchody mohou být velmi odlišné, ale je pravdou, že každý rozchod v jakémkoli věku nám velmi ublíží,\“ řekla odbornice na vztahy.

Jen zřídka se stane, že lidé se dohodnou a chtějí se rozejít ve stejnou dobu a vědí, že vztah už nemá perspektivu. A pak je zde druhá skupina.

„Zpravidla se lidé rozcházejí, když jeden by ještě chtěl zůstat ve vztahu a ten druhý se už chce rozejít. Rozchod není příjemný ani pro toho, kdo se rozchází, neboť člověk nikdy nechce ublížit někomu, koho miloval, kdo ho obohatil a vidí, jak je ten druhý nešťastný a není mu to příjemné,“ doplnila.

Poučme se
I vy jste si po ztroskotaném vztahu řekli, že tohle už nikdy neuděláte a že takovou chybu už nikdy nezopakujete? Každá žena se po rozchodu snaží uklidit si myšlenky v hlavě, zrekapitulovat všechno dobré co se stalo, ale i to špatné a dát se co nejdříve dohromady. Říká se, že každý vztah nás dokáže někam posunout a že člověk se učí na vlastních chybách.

„Nepovedený vztah nedokáže změnit naši osobnost, neboť osobnost je něco, co se dá změnit jen velmi těžko. Můžeme ale změnit naše chování a poučit se z toho do dalšího vztahu,“ připomněla Caisová.

Děláme stejné chyby
Když se vaše srdíčko zocelí a vy už budete připravena poznat a pustit do svého života nového muže, nejspíš si to velmi dobře promyslete, abyste toho po chvilce opět neprohloupali.

„Lidé si stále vybírají přibližně stejné partnery, i co se týče vzezření, ale i chování. Žena si často po rozchodu řekne, že se už poučila a že takového muže už nechce nikdy v životě ani vidět, dokud si podobného zase nenajde.

Snažíme se nedělat takové chyby, jako v předchozím vztahu, poučíme se, víme, co nechceme, ale mnohdy to zůstane jen při předsevzetí,“ upozornila sexuoložka.

Všechno, co chceme
Zkuste se na sebe podívat iz pohledu svého partnera. Je fajn vědět, co on očekává od vás a zase na oplátku mu řekněte, co vy chcete od něho.

„Pro trvanlivost vztahu je pro většinu žen důležité, že muž je spolehlivý, finanční zdroje, které získává dá našim dětem a rodině a když se cítíme ohroženy, tak nás bude chránit. Naopak muž od ženy očekává intelektuálku s trochou hospodyňky, tedy ženu, které umí udržet útulný domov, kde se rád vrací a těší se, že je doma fajn,“ řekla psychiatrička a sexuoložka Danica Caisová.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora