Stačí prý 7 vteřin! Věříte v lásku na první pohled? Tyto páry dokazují, že se to dá

Newspaper

Věřte nebo ne, můžete se zamilovat už na prvním rande. Tato fakta říkají, že takto poznáte, zda se jedná o toho, nebo tu pravou…

Láska je chemická reakce
Při zamilování se v mozku zahájí chemická reakce a vzniká dopamin a serotonin. Dopamin je produkován hypotalamem, který způsobuje nadšení a pocit euforie při setkání s milovaným člověkem. Serotonin se uvolňuje krátce po setkání s někým, koho považujeme za přitažlivého a ovlivňuje naše pocity v počátečních fázích vztahu. Na začátku vztahu pravé lásky by měla přeskočit jiskra.

Atraktivita

Při lásce na první pohled se zaměřujeme jen na jeden pozitivní prvek jednotlivce, následně i člověk jako celek vypadá atraktivněji. Je-li někdo fyzicky atraktivní, měla by mít jeho osobnost další vlastnosti, kterými by měl ideálně disponovat. Na základě tohoto předpokladu, se pak buduje pozitivní vztah…

Přizpůsobování minulosti
Pokud si zamilovaný pár vzpomene na začátky vztahu, současnou zamilovanost přiřadí ik pocitům v minulosti. Studie provedená Univerzitou v Groningenu dokázala, že láska na první pohled je jen „Pozitivní iluze“.

Pozitivní iluze nastává, pokud partneři začnou věřit, že se zamilovali na první pohled, protože jsou zamilovaní v současnosti. V důsledku toho se vaše současné pocity dostanou do paměti k prvnímu setkání. Tato pozitivní iluze dává pocit zamilovaným, že byli vždy zamilovaní.

A pokud lidé věří, že se do sebe zamilovali na první pohled, přežili následně pravděpodobnější dlouhodobý vztah.

Na prvním dojmu záleží
První dojem se vytváří během prvních 7 vteřin po setkání s někým. Během této chvíle dokážeme určit, jestli je někdo pro nás atraktivní. Právě tuto přitažlivost mnozí považují za lásku na první pohled. První dojem tedy minimálně stojí u zrodu lásky.

Jaký je vliv očního kontaktu?
Ne nadarmo se mluví o lásce na první pohled. Na univerzitě v Chicagu zjistili, že oční kontakt nesporně přispívá k lásce na první pohled. Studie se zaměřila na pohyby očí. Pokud se respondenti dívali během prvního setkání do očí, rozvinuli následně častěji vztah a podpořili tak frázi „láska na první pohled“.

Může vydržet celý život
Podle magazínu People se mnohým známým párům tento pohádkový zázrak povedl. Patří sem herecký pár Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones, britský Princ Harry a Meghan Markle a David a Victoria Beckhamovi.

Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones
Herec od chvíle, kdy uviděl Catherine věděl, že ona je ta pravá, Svůj zájem dal najevo opravdu originálně: „Podíval jsem se na ni a řekl jsem: „Catherine, budu otcem tvých dětí.“ Nadpozemský komentář ji zřejmě nevystrašil, jejich manželství trvá už 20 let a mají dvě děti: syna Dylana a dceru Carys.

Princ Harry a Meghan Markle
Během svého oficiálního debutu jako zasnoubený pár mimo Kensingtonský palác princ Harry odhalil, že správností výběru si byl jistý od samého začátku.

David a Victoria Beckhamovi
Fotbalová hvězda věděla, že Victoria je ‚ta pravá‘, a dokonce se s ní osobně setkal. Při sledování hudebního videa skupiny Spice Girls v televizi se Beckham svěřil kamarádovi: „Vidíš tu dívku v tmavých krátkých šatech? Vezmu si ji za ženu.“ Tuto verzi doplnila Victoria: „Úplná láska na první pohled. Řekl mi, že šel domů a napsal si mé telefonní číslo vícekrát pro případ, že by ho ztratil.“

Kolik by mělo trvat první rande?
Newyorská poradkyně na seznámení Amy Nobile pro Insider uvedla, že chce, aby jednotlivci na prvních rande strávili méně času. První rande by mělo vždy trvat maximálně 30 minut a mělo by se konat v kavárně, cukrárně nebo při džusu. Pokud si dohadujete první rande, nemělo by přesáhnout tuto dobu. Namísto plýtvání časem s nevhodným partnerem, si vymezte na setkání jen tento krátký čas.

Při návratu z toalety, nebo když se chystáte odejít, se jemně dotkněte partnera letmo jako náhodou. Pokud se sháčí, omluvte se: „Promiň, myslela jsem, že máš něco na ruce.“ Jeho reakce na dotek vám hodně napoví. Pokud je to totiž ten pravý, tak může přeskočit jiskra.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora