Virtuální první rande! Jaké jsou výhody a nevýhody?

Newspaper

Pandemie nastolila také nové trendy v randění. Lidé se najednou zastavili, nepracovali a uvědomili si, že jim chybí někdo po jejich boku, s kým by si popovídali a ke komu by se přitulili. Proto hledali způsob, jak vyřešit tuto osamělost a přišli na novinku nejen v podobě seznamování se, ale také prvních rande přes internet.

Jak to probíhá?
Většina online randících nejprve udržuje písemnou komunikaci. Promluvte si alespoň jeden den, abyste věděli, jestli vám ten člověk opravdu sedí a zda jste ochotni mu dát další šanci. Pak se domluvíte na konkrétní době, kdy uděláte videochat.

Hezky se obléknete, nalíčíte, většinou spolu posedíte u šálku kávy nebo sklenice vína, jako kdybyste byli v kavárně. Pokud se najde galantní gentleman, zejména ty následující rande může vyšperkovat.

Pošle vám jídlo a nápoj na objednávku a takto vás symbolicky pozve na večeři. Tento způsob randění si nakonec mnozí oblíbili i po konci pandemie, protože to má pro ně řadu výhod od šetření času až po další důležité věci.

Výhody virtuálního rande
1) Nemusíte být v přítomnosti člověka, který vám leze na nervy

Nebudeme si lhát, už jsme zažili spoustu rande, které nám absolutně nevyšly. Už po pár úvodních minutách jste litovali, že jste tam vůbec přijeli. Bohužel, i toto musíme strpět při hledání ideálního partnera.

Takto můžete být alespoň rady, že s ním nesedíte v jedné místnosti a neznervózňuje vás natolik, jako kdybyste seděli spolu u stolu. Ten odstup vám dává pocit bezpečí a díky tomu můžete být uvolněnější.

2) Dokážete to rychleji ukončit

Pokud by to opravdu probíhalo velmi špatně, takhle na dálku najdete snáze nějakou výmluvu. Nečekaná návštěva, telefonát od šéfa nebo pokud by byl nový objev opravdu otravný a drzý, jednoduše zmáčknete červené sluchátko, přerušíte spojení a vyhodíte ho už ze svého života. Máte spoustu ušetřeného pro vás tak cenného času.

3) Před osobním setkáním se ještě lépe poznáte

Přes online seznamky se často poznávají i lidé, kteří od sebe bývají hodně daleko. Tehdy není snadné učinit rozhodnutí, zda máte neustále cestovat tolik kilometrů, abyste nakonec zjistili, že ten člověk vůbec za nic nestojí.

Proto je ideální, pokud se v takových případech lépe poznáte prostřednictvím videohovorů. Ty vám dokážou o tom druhém napovědět mnohem víc, než kdybyste si jen psali. Najednou vidíte mimiku, způsob mluvení a některé úkony, které vám mohou překážet a kvůli tomu už nebude pro vás atraktivní.

Nevýhody virtuálního rande
1) Přes obrazovku na vás nemusí hned přeskočit jiskra

I když se díky videohovoru vidíte a máte lepší představu o daném člověku, pořád je mezi vámi určitá bariéra. Nedokážete tak vnímat jeho charisma a neumí na vás natolik zapůsobit.

Právě kvůli tomu mezi vámi nemusí přeskočit jiskra a můžete pustit k vodě chlapa, který by vás jinak zaujal.

2) Nedokážete ho vypozorovat jako celek

Během virtuálního rande máte před sebou jen vizuální stránku vašeho nového objevu ak tomu něco vytušíte iz jeho vystupování. Přesto vám chybí celkový pohled o jeho osobě.

Při osobním setkání sledujete, jak vám stiskne ruku, zda vám podrží dveře, jak se chová k personálu v podniku. Velice důležitá je i jeho vůně jiné drobnosti, kterých si dokážete všimnout jen když sedíte přímo u sebe.

3) Někdo se před kamerou neuvolní

Mnoho lidí bývá na prvním rande nervózních. Totéž platí iv případě, že se setkáte jen ve virtuálním světě. Jste sice trošku uvolněnější, ale není to stejně stoprocentní.

Kromě toho se mnoho randících nedokáže před kamerou zcela uvolnit. Působí to na ně neosobně, uměle a to velmi ovlivní i jejich vystupování.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora